Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Дипроспан – глюкокортикоїдний лікарський засіб, що має протиалергенну імуносупресивну, протизапальну, протишокову та десенсибілізуючу дію. Крім цього, препарат має слабо виражену мінералокортикоїдну дію, а тому при призначенні препарату в терапевтичних дозах не має клінічно значущого ефекту. Завдяки тому, що у складі препарату міститься бетамазону динатрію фосфат відзначається швидке настання терапевтичного ефекту.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Бетаметазон (Betamethasone).

Препарат виготовляється у формі суспензії для ін'єкцій у дозі 7 мг/мл (2 мг+5 мг/мл).

Показання

Дипроспан застосовується в дерматології у складі комплексного лікування атопічних дерматитів, нейродермітів, контактних дерматитів, виражених сонячних дерматитів, кропив'янки, червоного плоского лишаю, інсулінової ліподистрофії, гніздової алопеції, дискоїдної еритематозної вовчанки, псоріазу, келоїдних рубців, звичайної пухирчатки, герпетичного дерматиту, кістозних вугрів.

Його використовують у складі ревматоїдних захворювань: ревматоїдного артриту, бурситу, остеоартриту, тендосиновіїту, тендиніту, перитендініту, анкілозуючого спондиліту, епікондиліту, радикуліту, ішіасу, люмбаго, кривошиї, гангліозної кісти, екзостозу, артиста, шпори п'яти, тугорухливості великого пальця стопи.

Застосування Дипроспану в терапії алергічних захворювань показано хворим, які страждають на бронхіальну астму, сінну лихоманку, важку форму алергічного бронхіту, сезонні та аперіодичні риніти, контактні дерматити, атопічні дерматити, сироваткову хворобу, а також підвищену чутливістю до укусів комах або медикаментозних засобів.

Лікарський засіб показаний для використання в терапії системного червоного вовчаку, склеродермії, дерматоміозитів, виразкового коліту, спру, хвороби Крона, нефритів, нефротичного синдрому, первинної та вторинної недостатності кори надниркових залоз, вузликового періартеріїту, у складі паліативного лікування лейкозів.

Протипоказання

Дипроспан здебільшого добре переноситься хворими. При дотриманні режиму дозування у разі парентерального використання препарату короткими курсами єдиним протипоказанням для його застосування з терапевтичною метою є індивідуальна непереносимість його компонентів.

При необхідності внутрішньосуглобового введення Дипроспану його застосування неможливе, якщо область ін'єкції інфікована, також краще відмовитися від застосування медикаменту, якщо у пацієнта є навколосуглобова інфекція, він у недавньому часі переніс артропластику або у нього виявлено порушення згортання крові.

Лікарський засіб не призначається особам, які мають хвороби шкіри, асоційовані з грибковою інфекцією. Препарат протипоказаний хворим з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією, вітряною віспою, тромбофлебітом, нирковою дисфункцією, цукровим діабетом, остеопорозом, психозом, глаукомою, вірусними, бактеріальними, грибковими інфекціями, нефритом, увеїтом, тромб нирок, дисфункцією печінки або якщо він нещодавно був вакцинований.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з тим, що контрольовані дослідження безпеки використання Дипроспану в терапії вагітних і жінок, що годують, потребують проведення оцінки можливих ризиків і передбачуваної користі для плода і здоров'я матері введення препарату цій категорії хворих можливе тільки під медичним наглядом. Для раннього виявлення надниркової недостатності у новонароджених чиї матері отримували глюкокортикостероїдну терапію, вони повинні перебувати під медичним наглядом.

При необхідності призначення лікарського засобу жінкам, що лактують, вирішується питання про відмову від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Вибір дози та способу введення відбуваеться з урахуванням тяжкості клінічної симптоматики.

Якщо потрібне внутрішньом'язове введення Дипроспану, хворі отримують від 1 до 2 мл. Введення препарату здійснюється глибоко внутрішньом'язово. При необхідності введення в осередок запалення засобу доза препарату становить 0,2 мл на квадратний сантиметр тіла, при цьому загальна доза препарату за сім днів не повинна бути більше 1 мл. При періартикулярному та внутрішньоартикулярному введенні доза препарату може змінюватись від 0,25 до 2 мл, з обов'язковим урахуванням розміру суглоба. При введенні препарату методом місцевої інфільтрації доза Дипроспану при тендосиновіті та синовіальній кісті варіюється від 0,25 до 0,5 мл, при бурсіті від 0,25 до 1-2 мл, при фіброзіті та міозиті від 0,5 до 1 мл, при тендиніті не більше 0,5 мл.

При ін'єкціях Дипроспану не виникає виражених больових відчуттів, проте в деяких випадках може бути потрібним його спільне введення з анестезуючими засобами. В якості місцевого анестетику у більшості випадків використовується 1% розчин лідокаїну або прокаїну, які можуть змішуватися з Дипроспаном в одному шприці.

Передозування

При введенні Дипроспану у підвищених дозах відзначається розвиток симптомів передозування, притаманних всім глюкокортикоїдам. Введення препарату протягом декількох днів у дозах, що перевищують терапевтичні, не супроводжується розвитком серйозних порушень за винятком випадків, коли хворий страждає на цукровий діабет, глаукому, загострення виразково-ерозивних уражень шлунково-кишкового тракту або якщо хворому показано введення серцевих глікозидів, антикоагулянтів. .

При розвитку симптомів інтоксикації хворому показана підтримку водно-електролітного балансу та призначення коректного симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

При введенні Дипроспану ризик розвитку побічних ефектів збільшується при введенні препарату у підвищених дозах протягом тривалого часу та недотриманні циркадного ритму.

Застосування Дипроспану у високих дозах протягом тривалого часу може супроводжуватися розвитком депресії, порушенням сну, появою підвищеної тривожності, порушенням травлення, остеопорозу, збільшенням маси тіла, порушенням росту та розвитку у дітей та появою набряків.

Умови та термін зберігання

Дипроспан слід зберігати в місцях, які захищені від проникнення світла та недоступні для дітей, при температурі навколишнього середовища не більше 25 °C. Тривалість зберігання препарату два роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії