Моксифлоксацин-Нортон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- МСН Лабораторис Лтд. для "Америкен Нортон Корп.", Индия/США
- Діюча речовина:
- Моксифлоксацин (Moxifloxacinum)
- ATX-класифікація:
J01MA14 - Моксифлоксацин
J01MA14 - Моксифлоксацин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Моксифлоксацин – це протимікробний препарат, який відноситься до фторхінолонових антибіотиків. Препарат активний до анаеробних, атипових, грамнегативних та грампозитивних бактерій. Має бактерицидний ефект, дія якого порушує синтез ДНК мікроорганізмів, що призводить до їх загибелі. Препарат добре переноситься та безпечний, застосовується при багатьох інфекційних захворюваннях, забезпечуючи швидку регресію симптомів.
Склад та форма випуску
Препарат Моксифлоксацин-Нортон виробляють у вигляді двояковупуклих покритих оболонкою таблеток жовтого кольору.
У складі препарату міститься активний компонент: моксифлоксацин 400 мг в 1 таблетці, а також додаткові речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, лактоза, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, поліетиленгліколь, гіпромел.
У пачці з картону упаковано 10 блістерів по 5 пігулок у кожному.
Показання
Препарат Моксифлоксацин-Нортон застосовують для лікування інфекційних бактеріальних захворювань, які спричинені мікроорганізмами чутливими до препарату:
позалікарняна пневмонія;
гострий синусит;
хронічний бронхіт у стадії загострення.
Протипоказання
Препарат Моксифлоксацин-Нортон протипоказаний для застосування пацієнтам з гіперчутливістю до складових речовин, захворюваннями центральної нервової системи, що мають схильність до прояву епілепсії та судом, а також з тендовагінітами в анамнезі, викликаних прийомом хінолонів, брадикардією, гіпокалімією та гострою ішемією. Препарат не можна застосовувати одночасно з лікарськими препаратами, що подовжують інтервал QT, протиаритмічними, протималярійними засобами, деякими антигістамінними препаратами та у дитячому віці.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Препарат Моксифлоксацин-Нортон під час вагітності та у період годування груддю протипоказаний для застосування.
Спосіб застосування та дози
Рекомендована добова доза препарату Моксифлоксацин-Нортон становить 400 мг при будь-яких інфекціях, зазначених у показаннях до застосування.
Тривалість терапії залежить від ступеня тяжкості самого захворювання та клінічної картини:
гострий синусит – тривалість лікування 1 тиждень;
позалікарняна пневмонія – 10 днів;
загострення хронічного бронхіту – 5 днів.
Не рекомендується перевищувати рекомендовані дози та тривалість терапії.
Максимальна тривалість лікування трохи більше 2 тижнів.
Передозування
При передозуванні Моксифлоксацин-Нортон можуть проявитись посилення побічних ефектів. У такому разі необхідно промити шлунок, скасувати прийом препарату, прийняти сорбенти та провести симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
Застосування препарату Моксифлоксацин-Нортон дуже часто викликає такі побічні ефекти, як: нервозність, тривожність, запаморочення, головний біль, депресія, апатія, безсоння, серцебиття, сплутаність свідомості, біль у грудях, судоми, тремор, болі в ногах і парестезії.
Також можуть виникнути: тахікардія, нудота, гіпертензія, діарея, біль у животі, метеоризм, блювання, запор, зміна смакових відчуттів, тимчасове підвищення активності печінкових ферментів, зниження рівня лейкоцитів, підвищення рівня еозинофілів та тромбоцитів, анемія, біль у суглобах, , периферичні набряки, болі в м'язах і спині.
Можливі прояви алергічних реакцій, у вигляді висипу, кропив'янки та сверблячки.
Умови та термін зберігання
Препарат Моксифлоксацин-Нортон слід зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище +25°С, місце зберігання не повинно бути доступним для дітей. Препарат не можна заморожувати.
Термін придатності 24 місяці.
З аптек препарат відпускають лише за наданням рецепту.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію