Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Ніфедипін виробляється у вигляді драже білого кольору. Активний компонент – ніфедипін.

Показання

Ніфедипін використовують як антиангінальний засіб при лікуванні ішемічної хвороби серця, що супроводжується нападами стенокардії.

Крім цього, його застосовують для зниження артеріального тиску при різних типах гіпертензії. Деякі відомості вказують на те, що застосування Ніфедипіну при нефрогенної гіпертензії уповільнює прогресування ниркової недостатності.

Ніфедипін може використовуватися в комплексному лікуванні хронічної серцевої недостатності: завдяки периферичній вазодилататорній дії він покращує функцію серця і сприяє зменшенню його розмірів.

Протипоказання

Ніфедипін не призначається хворим з тяжкими формами серцевої недостатності, гострим інфарктом міокарда, нестабільною стенокардією, синдромом слабкості синусового вузла, вираженим зниженням артеріального тиску. Препарат неприпустимо використовувати у терапії вагітних та жінок на стадії лактації.

Лікарський засіб з обережністю призначається хворим, які керують транспортними засобами або потенційно небезпечними механізмами.

У зв'язку з тим, що до складу препарату входить пшеничний крохмаль, його не призначають хворим з целіакією.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Призначення ніфедипіну в терапії вагітних і годуючих протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Режим дозування Ніфедипіну підбирають індивідуально з урахуванням ступеня тяжкості симптомів. Лікарський засіб приймають під час або після їди.

У стартовій дозі препарату приймають по 1 драже від 2 до 3 разів на добу, при низькій ефективності лікування доза може бути збільшена до 2 драже від 1 до 2 разів на добу. Найвища добова доза дорівнює 40 мг.

При призначенні препарату літнім пацієнтам, а також тим, хто отримує комбіноване лікування при дисфункції печінки та хворим з тяжкими формами порушення мозкового кровообігу, потрібне проведення корекції дозування.

Передозування

Основні симптоми передозування ніфедипіну: головний біль, зниження артеріального тиску, почервоніння шкіри обличчя, брадикардія, пригнічення діяльності синусового вузла.

Для усунення симптомів хворому призначають прийом активованого вугілля та симптоматичне лікування, спрямоване на стабілізацію діяльності серцево-судинної системи.

Побічні ефекти

У деяких хворих прийом Ніфедипіну супроводжується виникненням почервоніння шкіри обличчя, головного болю, серцебиття, нудоти, запаморочення, сонливості, набряку нижніх кінцівок, зниження артеріального тиску.

Якщо при прийомі лікарського засобу у вас з'явилися незвичайні симптоми, то про них рекомендується негайно розповісти лікареві.

Умови та термін зберігання

Ніфедипін може зберігатися в домашніх умовах не більше 3 років і лише у темних, захищених від світла місцях. Пам'ятайте, що Ніфедипін категорично заборонено використовувати після закінчення терміну зберігання або недотримання умов зберігання.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії