Супрастин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Эгис, Фармацевтический завод, ЗАО, Венгрия
- Діюча речовина:
- Хлоропирамин (Chloropyramine)
- ATX-класифікація:
R06AC03 - Хлоропирамин
R06AC03 - Хлоропирамин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Супрастин є препаратом з антигістамінною дією, що призначається для системного застосування. Основною діючою речовиною лікарського засобу є хлоропірамін. Терапевтичний ефект хлоропіраміну ґрунтується на його здатності блокувати гістамінові Н1-рецептори.
Прийом Супрастину сприяє полегшенню загальних симптомів при алергії, крім цього він має седативну, снодійну та протисвербіжну дію.
Склад та форма випуску
Діюча речовина: Хлоропірамін (Chloropyramine).
Препарат виготовляється у формі
таблеток: одна таблетка містить 25 мг хлоропіраміну;
розчину для ін'єкцій у дозуванні по 20 мг/мл.
Показання
Супрастин застосовується у терапії алергічних захворювань. Його використовують у лікуванні сезонних алергічних ринітів, кропив'янки, кон'юнктивітів, дермографізму, контактних дерматитів, аліментарної алергії, сверблячки, алергічних реакцій, асоційованих з прийомом лікарських засобів або укусами комах.
Супрастин – препарат, який використовують у складі лікування ангіоневротичного набряку та системних анафілактичних реакцій.
Протипоказання
Застосування Супрастину протипоказане особам з підвищеною чутливістю до хлоропіраміну та допоміжних компонентів препарату.
Лікарський засіб не використовується при гострих нападах бронхіальної астми, закритокутовій глаукомі, виразковій хворобі шлунку або дванадцятипалої кишки, аритмії, гострому інфаркті міокарда.
Протипоказано спільне застосування Супрастину з інгібіторами моноамінооксидази (МАО).
Препарат не призначається хворим із затримкою сечі, гіпертрофією передміхурової залози, а також якщо у пацієнта є підвищена чутливість до інших похідних етилендіаміну.
При призначенні препарату пацієнтам з дисфункцією печінки необхідне коригування дози у бік її зменшення.
Кожна таблетка Супрастину містить 116 мг лактози, що не дозволяє його використовувати в терапії осіб, які страждають на спадкову непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або мальабсорбцію глюкозо-галактози.
Супрастин не використовують у терапії дітей віком до трьох років.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
У зв'язку з відсутністю інформації про використання препарату в терапії вагітних та жінок, що годують, його не призначають цій категорії пацієнтів.
Спосіб застосування та дози
Супрастин у формі таблеток хворим рекомендують приймати під час їжі. Таблетки проковтують ціликом і запивають достатньою кількістю рідини.
Дорослі хворі у добовій дозі отримують препарат від 75 до 100 мг. Максимальна добова доза 150 мг.
Діти від трьох до шести років отримують препарат по ½ таблетки двічі на день. Діти від шести до чотирнадцяти років отримують по ½ таблетки від двох до трьох разів на день.
При необхідності доза препарату може бути збільшена, але вона не повинна перевищувати 2 мг на кг маси тіла дитини на добу.
Прийом препарат припиняють після зникнення симптомів алергії.
Супрастин у формі розчину для ін'єкцій призначений для внутрішньовенного та внутрішньом'язового введення.
Разова доза Супрастину при внутрішньовенному або внутрішньом'язовому введенні може змінюватись від 20 до 40 мг.
Передозування
Прийом препарату Супрастин у дозах, що перевищують максимально допустимі, може мати летальні наслідки, особливо небезпечне передозування для дітей.
Для передозування хлоропіраміном характерним є розвиток симптомів як при передозуванні атропіном. Хворі відзначають виникнення галюцинацій, атаксії, занепокоєння, порушення координації рухів, атетозу, підвищеного занепокоєння та судом. При прийомі Супрастину у підвищених дозах у дітей переважає збудження. Іноді у хворих відзначається поява сухості слизової рота, розширення зіниць, синусова тахікардія, затримка сечі, лихоманка, підвищення температури тіла, судоми та депресія. В особливо тяжких випадках може виникати кома, серцево-легеневий колапс, який швидко призводить до смерті хворого.
У зв'язку з тим, що при прийомі хлоропіраміну відзначається уповільнення роботи кишечника хворому показано проведення промивання шлунку та прийом активованого вугілля, навіть якщо після прийому препарату минуло дванадцяту годину.
Також таким хворим призначається моніторинг роботи серця та легень та симптоматична терапія.
Побічні ефекти
Прийом Супрастину у деяких хворих може супроводжуватися появою підвищеної стомлюваності, запаморочень, атаксії, підвищеної нервової збудливості, судом, головного болю, енцефалопатії, порушення зору, ейфорії, підвищеної сонливості вдень, зниження психомоторних реакцій.
Також у хворих може виникати зниження артеріального тиску, аритмія, почастішання серцевого ритму, поява болю та відчуття дискомфорту в ділянці шлунку, сухість слизової рота, блювання, нудота, порушення випорожнення, посилення апетиту, анорексія, посилення симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.
У деяких хворих прийом цього лікарського засобу може супроводжуватися розвитком глаукоми, підвищення внутрішньоочного тиску, дизурії, затримки сечі, посилення світлочутливості та виникнення алергічних реакцій за типом кропив'янки, свербіння, шкірних висипів, ангіоневротичного набряку, алергічних дерматозів та анафілактичного шоку.
У деяких пацієнтів прийом препарату може викликати розвиток змін у формулі крові по типу лейкопенії, агранулоцитозу, тромбоцитопенії, гемолітичної анемії.
Умови та термін зберігання
Супрастин у формі таблеток варто берегти у місцях, які недоступні для дитини та захищені від проникнення вологи при температурі навколишнього середовища не вище 25 °С. Тривалість зберігання п'ять років.
Препарат у вигляді розчину для ін'єкцій слід берегти в оригінальній упаковці в місцях, захищених від дітей та проникнення світла при температурі не більше 25 °С.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію