Склад та форма випуску
Долобене випускається у двох лікарських формах – гелі та мазі. Діючі інгредієнти – диметилсульфоксид, гепарин та декспантенол.
Показання
Застосування препарату Долобене показано при:
закритих травмах та забитих місцях;
набряках, гематомах та запаленні м'яких тканин, сухожиль і м'язів;
трaвмах суглобів із розтягненням сухожиль і зв'язок;
епікондилітах плеча, тендинітах, тендовагінітах та бурситах ;
періартриті плечового суглоба;
гострій невралгії.
Протипоказання
Не рекомендується використовувати Долобене при бронхіальній астмі, виражених порушеннях у роботі серцево-судинної системи, порушенні цілісності шкірних покривів у місцях нанесення препарату, дисфункції печінки та некоректній роботі нирок.
Препарат не рекомендується застосовувати при вагітності, підвищеній чутливості до компонентів лікарського засобу, лактації та в терапії дітей віком до 5 років.
Долобене категорично заборонено наносити на слизову рота, статевих органів і очей, а також на ділянки тіла, які зазнали сильного опромінення сонячними променями. Крім цього, необхідно уникати нанесення засобу на ділянки шкіри, на яких є післяопераційні рубці.
При використанні препарату значно посилюється фоточутливість шкіри, у зв'язку з цим при використанні Долобене необхідно відмовитися від інтенсивних сонячних ванн та відвідин солярію.
Долобене не рекомендується використовувати у складі комплексного лікування з іншими препаратами, оскільки диметилсульфоксид, що входить до його складу, має високий ступінь абсорбції.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Долобене не призначається вагітним, оскільки не проводилося клінічного вивчення дії препарату в розвитку плода. Також не бажано використання препарату у терапії жінок на стадії лактації, оскільки присутній у його складі диметилсульфоксид здатний проникати у грудне молоко.
Спосіб застосування та дози
Долобене наноситься на пошкоджену ділянку тіла від 2 до 4 разів на стуки.
При нанесенні препарату під пов'язку після втирання засобу необхідно почекати кілька хвилин, щоб він міг адсорбуватися шкірою.
Долобене у формі гелю та мазі може використовуватися при проведенні іонофорезу. Препарат слід наносити під катод.
Долобене в якості контактного гелю можна використовувати в ультразвуковій терапії, так як активні речовини, що входять до його складу, здатні доповнювати терапевтичну дію ультразвукових хвиль. Тривалість курсу лікування залежить від тяжкості симптомів захворювання.
Передозування
Дані про випадки передозування Долобене відсутні.
Побічні ефекти
При використанні Долобене в зонах його нанесення можливий розвиток місцевих алергічних реакцій: свербежу шкіри, печіння та гіперемії. Такі симптоми не вимагають відміни препарату та швидко проходять при подальшому лікуванні.
Дуже рідко при використанні препарату у хворих з'являється запах часнику в повітрі, що видихається, зміна смакових відчуттів, утруднене дихання, головний біль і озноб.
Умови та термін зберігання
Долобене зберігають у недоступних для дітей місцях при температурі не більше 25°C. Термін придатності 3 роки.