Склад та форма випуску
Еритроміцин виготовляється у вигляді таблеток, очної мазі, мазі для зовнішнього застосування та ліофілізату для приготування розчину для внутрішньовенних ін'єкцій.
Основний компонент препарату – еритроміцин.
Показання
Еритроміцин призначають при лікуванні інфекційно-запальних захворювань дихальних шляхів, простатиту, дифтерії, скарлатини, листериозу, амебної дизентерії, сифілісу, гонореї, холециститу.
Крім цього, препарат застосовується в терапії інфекцій шкіри та м'яких тканин, таких як трофічні виразки, опіки, фурункульоз, гнійничкові ураження шкіри, інфіковані рани. Його використовують у лікуванні інфекційних уражень слизових оболонок, очей та захворювань сечостатевих шляхів, які викликані Chlamydia trachomatis.
Також Еритроміцин використовують для профілактики інфекційних ускладнень при проведенні діагностичних та лікувальних маніпуляцій.
Протипоказання
Еритроміцин не призначається в період лактації, хворим, що страждають зниженням слуху і непереносимості еритроміцину. Заборонено спільне призначення Еритроміцину з астемізолом та терфенадином.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
При місцевому нанесенні Еритроміцин не впливає на розвиток плода, так як при такому способі використання він проникає в кровотік у низьких концентраціях. У таблетованій формі препарат не призначається вагітним, оскільки еритроміцин проникає крізь гемоплацентарний бар'єр. Проте не проводилося вивчення його на розвиток плоду, тому його призначення жінкам у період проводиться вкрай рідко.
При призначенні Еритроміцину годуючим пацієнткам, їх попереджають про те, що вона повинна відмовитися від лактації.
Спосіб застосування та дози
Пігулки Еритроміцин призначені для прийому внутрішньо. Добова доросла доза варіюється від 1 до 2 г, разова – від 0,25 до 0,50 г. При неефективності використання препарату у стартовому дозуванні вона може бути збільшена до 4 грамів. Тимчасовий проміжок між прийомами препарату становить 6 годин. Діти від 4 місяців та 18 років отримують препарат з урахуванням тяжкості захворювання та маси тіла пацієнта. Дитяча добова доза може змінюватись від 0,03 до 0,05 г на кг маси тіла хворого оброблених на 4 прийоми. У разі потреби добова доза може бути подвоєна.
Мазь для зовнішнього застосування наноситься на пошкоджені ділянки тіла кілька разів на день. При використанні препарату у вигляді очної мазі засіб закладається за нижню повіку, при цьому кратність прийому та дозу визначає лікар.
Передозування
При прийомі еритроміцину в дозах, що перевищують терапевтичні, у хворого може спостерігатися посилення побічних ефектів. Лікування полягає у промиванні шлунка, призначенні ентеросорбентів та коректного симптоматичного лікування.
Побічні ефекти
Побічні ефекти при лікуванні Еритроміцином розвиваються дуже рідко, у деяких хворих прийом препарату може викликати нудоту, блювання, порушення випорожнень та розвиток різних алергічних реакцій. При використанні препарату у вигляді мазі можливе виникнення сверблячки, печіння та висипань в області нанесення.
Умови та термін зберігання
Еритроміцин повинен зберігатися в недоступних для дітей місцях, захищених від проникнення вологи та сонячного світла. Термін придатності 3 роки.