Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Флуоксетин виготовляється в капсулах. Активний компонент препарату – флуоксетин.

Показання

Флуоксетин використовується в терапії депресій різного ступеня тяжкості. Також його застосовують у складі комплексного лікування алкоголізму, розладів апетиту та різних нав'язливих станів.

Протипоказання

Флуоксетин не призначають хворим із вираженою нирковою або печінковою недостатністю, підвищеною схильністю до суїциду, непереносимістю флуоксетину. Неприпустимий спільний прийом Флуоксетину з інгібіторами МАО. Препарат не застосовується в терапії годуючих і вагітних.

Необхідно з усією відповідальністю підійти до призначення Флуоксетину хворим на цукровий діабет, хворобу Паркінсона, епілепсію, різке виснаження, компенсовану форму ниркової або печінкової недостатності.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вагітність і лактація – важливі протипоказання для призначення Флуоксетину.

Спосіб застосування та дози

При лікуванні депресії Флуоксетин приймають по 20 мг щодня. Препарат краще приймати в ранкові години. Якщо при вживанні препарату в мінімальних терапевтичних дозах не вдається досягти бажаного лікувального ефекту, то можливе збільшення добової дози препарату до 40 мг. Максимальна добова доза Флуоксетину досягає 80 мг розділених на два або три прийоми. Літні пацієнти на добу можуть приймати не більше 60 мг препарату розділених на два або три прийоми.

При лікуванні булімії препарат призначають по 60 мг на добу, при терапії нав'язливих станів доза препарату може варіюватися залежно від вираженості симптомів від 20 до 60 мг розділених на три прийоми.

Тривалість лікування визначається лікарем з урахуванням тяжкості захворювання. Мінімальний курс лікування препаратом 3 тижні.

У терапії хворих, які страждають на порушення функції нирок або печінки, Флуоксетин застосовується в мінімальних дозах, при цьому обов'язково проводиться подовження інтервалу між прийомами лікарського засобу.

Передозування

Гостре передозування Флуоксетином характеризується виникненням судом, диспепсичних розладів, рухового та психічного збудження. Для нормалізації стану пацієнта йому призначають симптоматичне лікування, промивання шлунку і забезпечують прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

У деяких пацієнтів під час прийому Флуоксетину спостерігається розвиток головних болів, слабкості, астенії, запаморочення, ажитації, маній, збудливості, тривожності та підвищення ризику вчинення суїциду. Також під час прийому препарату можливе зниження апетиту, виникнення алергічних реакцій, підвищене потовиділення і зниження сексуального потягу.

Якщо в процесі вживання Флуоксетину виникли якісь незвичайні симптоми, то про них рекомендується терміново повідомити лікаря.

Умови та терміни зберігання

Флуоксетин рекомендується зберігати в недоступному для дітей і захищеному від світла місці. Термін придатності препарату не більше 3 років. Лікарський засіб заборонено приймати після закінчення терміну зберігання.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії