Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Індометацин виробляється в ректальних супозиторіях, мазі, розчині для ін'єкцій і таблетках. Діюча речовина – індометацин.

Показання

Індометацин застосовується в терапії:

  • ревматоїдних артритів;

  • періартритів;

  • анкілозивних спондилітів;

  • тромбофлебітів;

  • нефротичного синдрому, що супроводжується порушенням білкового обміну.

Крім цього, його використовують для купірування болю в разі невралгій, міальгій, травматичного запалення м'яких тканин і опорно-рухового апарату, дифузних уражень сполучної тканини, ревматизму, альгоменореї. Як допоміжний засіб Індометацин застосовується в терапії інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів, а також аднекситі, простатиті та циститі.

Протипоказання

Індометацин не призначають хворим з ерозивно-виразковим ураженням органів шлунково-кишкового тракту та бронхіальній астмі. Препарат не застосовується в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних. З особливою обережністю рекомендується поставитися до призначення препарату хворим, які керують потенційно небезпечними механізмами або транспортними засобами, оскільки прийом Індометацину може супроводжуватися розвитком запаморочень.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Індометацин не призначається вагітним і жінкам на стадії лактації.

Спосіб застосування та дози

Для зниження негативного впливу на слизову органів травлення Індометацин слід приймати тільки після їжі. Прийом препарату починають зі стартової дози 25 мг від 2 до 3 разів на день, за необхідності добова доза може бути збільшена до 150 мг, розділених на 3 або 4 прийоми.

Індометацин призначений для тривалого прийому. Передчасна відмова від лікування може призвести до відновлення симптомів захворювання.

Для усунення інтенсивного больового синдрому під час нападів подагри препарат приймають по 5 мг 3 рази на добу, для запобігання загострення захворювання по 25 мг двічі на добу. Найвища добова доза 200 мг.

Після того, як вдасться досягти необхідного терапевтичного ефекту, препарат рекомендується приймати щонайменше ще 4 тижні у збереженому або зменшеному дозуванні. Максимальна добова доза Індометацину при тривалому лікуванні не повинна перевищувати 75 мг.

При терапії гострих станів або при купіруванні загострення хронічного захворювання показано внутрішньом'язове введення Індометацину по 60 мг від 1 до 2 разів на добу від 7 до 14 днів, після чого хворого переводять на прийом препарату в пероральній формі або у формі ректальних супозиторіїв.

При використанні Індометацину у формі ректальних супозиторіїв хворому призначають по 1 свічці 2 рази на добу.

При застосуванні препарату у формі мазі її наносять на уражену ділянку тонким шаром від 1 до 2 разів на добу.

Передозування

Гостре передозування Індометацином може супроводжуватися розвитком у пацієнта абдомінального болю, запаморочень і головного болю.

Для стабілізації стану хворому рекомендується провести промивання шлунку та призначити відповідне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Прийом Індометацину у деяких хворих може супроводжуватися розвитком головного болю, запаморочень, підвищеної сонливості, диспепсичних розладів, виразкового ураження шлунку або кишківника, абдомінального болю та алергічних реакцій.

Умови та терміни зберігання

Індометацин необхідно зберігати в темному, прохолодному, сухому і недоступному для дітей місці. Термін придатності – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії