Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Лікарський препарат із протизапальною та жарознижувальною дією. Ефективно знімає больовий синдром, перешкоджає утворенню тромбів у крові.

Є дрібнозернистим порошком білого кольору без запаху. Кетопрофен не розчиняється у воді до 20 градусів Цельсія, зате легко розчиняється в етанолі, хлороформі, ацетоні, ефірі, бензолі та сильних лугах. Ефект прийому препарату настає через тиждень після початку вживання.

Позитивно впливає проблеми в суглобах, підвищуючи їх рухливість, усуваючи біль, припухлості і сприяє більшої рухливості.

Добре абсорбується і ефект вже через 30 хвилин після першого прийому перорально, протягом півтори години при ректальному введенні, через 15 хвилин після ін'єкції препарату і через 6 годин при нанесенні на шкірні покриви.

Виводиться переважно нирками протягом доби, у разі порушення функції нирок виведення препарату сповільнюється. При нанесенні препарату у вигляді гелю концентрація діючої речовини зберігається тривалий час, добре проникаючи у тканини.

Прийом препарату незалежно від способу не провокує розвитку ракових клітин та не призводить до мутацій.

Склад та форма випуску

Кетопрофен виготовляється у вигляді таблеток, капсул, гелю для зовнішнього застосування, ректальних свічок, розчинів для ін'єкцій.

Активна діюча речовина кетопрофен. Далі допоміжні компоненти та частина активної речовини залежать від форми випуску.

Показання

Показання для прийому Кетопрофену:

- захворювання опорно-рухового апарату різної етимології та стадії розвитку (гострої стадії та хронічні),

- артрити, спондиліти,

- різновиди ревматизму,

- больовий синдром у м'язах (після операцій, травм, ударів, розтягувань),

- больовий синдром при гострих стадіях радикуліту, міалгії, ниркових кольк,

- больовий синдром при стоматологічних, гінекологічних, неврологічних, онкологічних захворюваннях,

- при болючих менструаціях,

- при запаленнях кісток та м'язів.

Препарат у формі гелю, крему показаний при порушеннях та запаленнях опорно-рухового апарату, ударах, розтягуваннях, розривах зв'язок, пошкодженнях м'язів та суглобів, запаленнях шкіри, тромбофлебітах.

Форма для полоскання використовується у стоматології при запаленнях у роті різного походження, для зняття болю при видаленні та лікуванні зубів.

Протипоказання

Для будь-якої форми випуску: висока чутливість до діючої речовини або допоміжного компонента препарату.

Для лікування та постійного застосування: астма, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, загострення виразкового коліту, хвороба Крона, дивертикуліт, виразка, гемофілія, порушення згортання крові, ниркова та печінкова недостатність, дитячий та підлітковий вік.

При введенні свічок ректальних діють додаткові протипоказання – це геморой, проктит, прокторрагії.

Для зовнішнього застосування не можна використовувати при мокнучих дерматозах, екземах, саднах з інфекційною складовою, відкритими ранами. А також дітям до 6 років.

Не використовується для зняття болю під час коронарного шунтування.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вплив Кетопрофену на жінку під час вагітності та внутрішньоутробний розвиток не вивчений до кінця.

Однак відомо, що препарат може впливати на формування та функціонування серцево-судинної системи плода, тому від застосування препарату на пізніх термінах (особливо у третьому триместрі) слід утриматися. У цей період речовина впливає тонус матки, що може відстрочити пологи.

На першому та другому триместрі прийом препарату можливий лише за умов екстреної життєвої необхідності.

Прийом внутрішньо або застосування ректальних свічок призводить до можливого порушення кровопостачання між плацентою та кровоносною системою плода, що провокує важкі дисфункції дихальної системи та може стати причиною затримки родової діяльності.

Кетопрофен не використовують на початок пологів.

Жінки, які планують зачаття дитини, не повинні застосовувати препарат, оскільки речовина знижує здатність прикріплення яйцеклітини до стінки матки.

Матерям-годувальницям не рекомендується застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Перше застосування препарату призначається в "ударних" дозах по 300 мг препарату перорально 2-3 рази на день під час їди.

Для підтримки лікувального ефекту зменшують дозу наполовину, не знижуючи кількість прийомів.

Ректальні свічки вводять двічі на день по одній.

Гель і крем наносять двічі втираючи у уражену ділянку з наступним накладенням сухої пов'язки.

Уникайте попадання мазей у вічі та рот.

Передозування

При перевищенні дози препарату пацієнти відзначають нудоту, запаморочення, біль у животі. Можливі судоми, впадання в кому, летаргійний сон.

Вкрай рідко спостерігається кровотечі в шлунково-кишковому тракті, зниження/підвищення артеріального тиску, ниркова недостатність.

Зазвичай реакції мають силу зворотного впливу.

Побічні ефекти

При місцевому застосуванні можливі алергічні реакції шкіри, спазми бронхів.

При прийомі внутрішньо – болі в шлунку, кишечнику, блювання, нудота, запор/пронос, загострення (або поява) виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, приховані та явні кровотечі в черевній порожнині, виникнення гепатиту.

Головний біль, сонливість, запаморочення, нервозність, агресивність. Можливі прояви мігрені, зниження слуху, поява кон'юнктивіту, анемії, ринітів, бронхоспазмів, набряків органів дихання.

Дисфункція нирок, нефрит, набір ваги та інші ефекти, що рідко проявляються.

У разі виникнення симптомів рекомендується припинення прийому Кетопрофену.

Умови та термін зберігання

Препарат слід зберігати з великою обережністю, у недоступному місці для дітей, при температурі не вище 25°С не більше трьох років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії