Розшифровка мазка на флору: епітелій, лейкоцити, коки, атипові клітини

Розшифровка мазка на флору: епітелій, лейкоцити, коки, атипові клітини

Плоский епітелій

Виявлений не більше 10 в полі зору – У нормі плоский епітелій присутня в мазку, так як ці клітини постійно оновлюються і слущиваются.

Виявлено у великій кількості, більше 10 в полі зору – Збільшення кількості епітеліальних клітин в мазку є ознакою запального процесу в піхві.

Не знайдено – При відсутності епітелію в мазку піхви і шийки матки можна припустити порушення гормонального фону жінки, недостатня кількість естрогену. Це є також непрямою ознакою атрофії слизової піхви.

Лейкоцити в піхву

0-10 в полі зору – У нормі допускається присутність поодиноких лейкоцитів в піхву і на поверхні шийки.

Лейкоцити більше 15 в полі зору, епітелій більше 10 – збільшення числа лейкоцитів, велика кількість епітелію вказує на наявність запального процесу в піхві.

Лейкоцити в цервікальному каналі

До 30 в поле зору – У каналі шийки матки наявність лейкоцитів у кількості, що не перевищує 30 клітин є нормою.

Лейкоцити більше 30 в полі зору, призматичний епітелій більше 10 – Збільшення числа лейкоцитів і епітелію є ознакою запалення в цервікальному каналі.

Золотистий стафілокок, коки

Не знайдено – У нормі відсутність сторонньої флори є ознакою високого ступеня чистоти піхви.

Виявлено менше 10 в полі зору – одиничне кількість сторонніх умовно-патогенних мікроорганізмів допустимо в нормі, якщо при цьому відсутні ознаки запалення.

Виявлено більше 15 в полі зору, все поле зору, лейкоцити вище 15 в поле зору – Наявність великої кількості коків, лейкоцитів, клітин запалення (ключових клітин) є лабораторним показником гнійного запалення в піхві або цервікальному каналі.

Палички (Додерлейна)

Чи не виявлені, коки, гонококи, трихомонади, гриби, лейкоцити більше 15 – відсутність паличок є ознакою важкого порушення стану піхви, вираженого запалення, з витісненням патогенною флорою лактобактерій піхви.

Виявлено в невеликій кількості, коки, гонококи, трихомонади, гриби, лейкоцити більше 15 – Недостатня кількість паличок є ознакою важкого порушення стану піхви, вираженого запалення, з витісненням патогенною флорою лактобактерій піхви.

95% всіх бактерій – Природну мікрофлору піхви на 95% і більше в нормі складають палички.

Атипові клітини

Чи не виявлені – Норма

Виявлено, лейкоцити вище 15 в п.з. – Атипові клітини, ключові клітини, є склеєними між собою клітинами епітелію і дрібної палички – гарднерели. Наявність цих клітин говорить про гардренеллезе – бактеріальному вагінозі. Зазвичай наявність великої кількості гарднерелл проявляється неприємним запахом з піхви, схожого на запах зіпсованою риби.

Кандида

Чи не виявлені – Дріжджові гриби не повинні бути присутніми в нормальній мікрофлорі піхви.

Виявлено кандида вище 104 КУО / мл, лейкоцити більше 15 в п.з., плоский епітелій більше 10 в п.З. – Присутність дріжджоподібних грибків є проявом кандидозу (молочниці), або супутнім лабораторним показником при запальних процесах в піхві. Кандиди виявляються як умовно-патогенна флора, і часто супроводжують вірусні інфекції шийки і піхви, ЗПСШ.

Трихомонада

Не знайдено – норма

Виявлено – Тріхомонади, виявлені в мазку в будь-якій кількості, є лабораторним підтвердженням трихомоніазу. Необхідно специфічне лікування препаратами, в тому числі і статевого партнера.

Гонококк

Не знайдено – норма

Виявлено – Гонококки, виявлені в мазку в будь-якій кількості, є лабораторним підтвердженням гонореї. Необхідно лікування антибактеріальними препаратами, в тому числі і статевого партнера.

Кишкова паличка

Чи не виявлена – в піхву кишкової палички в нормі бути не повинно

Виявлена, лейкоцити більше 15 в п.з. – Кишкова паличка в піхву може бути компонентом умовно-патогенної флори, і потрапляти в піхву з кишечника. При наявності великої кількості лейкоцитів, і відсутності інших інфекцій, кишкова паличка в мазку вважається збудником запального процесу.

Виявлена в одиничному кількості – Кишкова паличка в піхву може бути компонентом умовно-патогенної флори, і потрапляти в піхву з кишечника. При відсутності скарг ніякого лікування не потрібно

Популярні лікарі

Лабораторії