Нікотинова кислота : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Нікотинова кислота
Виробник:
Витамины, ПАО, г.Умань, Черкасская обл., УкраинаБиостимулятор, ОПХФП, ООО, г.Одесса, УкраинаТехнолог ЧАО, г.Умань, Черкасская обл., Украина
Діюча речовина:
Никотиновая кислота (Acidum nicotinicum)
ATX-класифікація:

C04AC01 - Никотиновая кислота

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Нікотинова кислота виготовляється у розчині для ін'єкцій та таблетках. Діючий компонент – нікотинова кислота.

Показання

Нікотинова кислота використовується для лікування авітамінозу РР (пелагри), атеросклерозу, хвороби Хартнапа, стенокардії, невритів лицьового нерва, гіперкоагуляції, інтоксикації, захворюваннях травного тракту і лікуванні ран і виразок, що довго не загоюються.

Крім цього, використання вітаміну РР показано в терапії спазму периферичних судин при облітеруючому ендартеріїті, мігрені, хвороби Рейно та порушенні мозкового кровообігу, що виникає на тлі ішемічного інсульту.

Нікотинова кислота застосовується в терапії гіперліпідемії, гіперхолестеринемії, гіпертригліцеридемії.

Протипоказання

Нікотинова кислота не вводиться внутрішньовенно при атеросклерозі та тяжкому перебігу гіпертонічної хвороби.

Препарат не призначають тим, у кого було виявлено непереносимість нікотинової кислоти.

При тривалому прийомі Нікотинової кислоти препарат може викликати жирову дистрофію печінки. Для запобігання розвитку ускладнень під час тривалого лікування лікарським засобом хворі повинні вживати продукти, що містять метіонін та інші ліпотропні речовини.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У терапії вагітних і тих, хто годує можливе використання Нікотинової кислоти тільки в малих дозах.

Спосіб застосування та дози

Можливе парентеральне та пероральне введення Нікотинової кислоти. У формі таблеток препарат рекомендується вживати лише після їди. З профілактичною метою дорослі приймають препарат по 0,015 або 0,025 г, діти – по 0,005 або 0,02 г на добу.

При терапії пелагри дорослі приймають перорально по 0,1 г від 2 до 4 разів на добу. При використанні розчину для ін'єкцій хворому вводять по 1 мл 1% розчину від 1 до 2 разів на добу протягом 10 або 15 днів. Діти отримують від 0,005 до 0,05 г препарату від 2 до 3 разів на день.

У складі комплексного лікування інших патологічних станів і захворювань Нікотинову кислоту дорослим призначають по 0,02 або 0,05 г, дітям – по 0,005 або 0,03 г від 2 до 3 разів на добу.

Як судинорозширювальний засіб препарат при лікуванні ішемічного інсульту дорослим призначають внутрішньовенно Нікотинову кислоту по 1 мл 1% розчину.

Препарат вводять внутрішньовенно дуже повільно. При призначенні препарату для підшкірного або внутрішньом'язового введення необхідно пам'ятати про те, що це досить болісна процедура.

Передозування

Нікотинова кислота у високих дозах викликає короткочасний приплив крові до верхньої частини тіла та голови, а також шлунково-кишкові розлади.

Для стабілізації стану хворому проводять симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При прийомі Нікотинової кислоти натще вона може викликати запаморочення, почервоніння обличчя, приплив крові до верхньої половини тулуба і відчуття онеміння кінцівок.

При швидкому введенні можливе різке зниження артеріального тиску.

Умови та термін зберігання

Нікотинова кислота повинна зберігатися в сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці.

Тривалість зберігання лікарського засобу – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії