Карбамазепін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Технолог ЧАО, г.Умань, Черкасская обл., Украина
- Діюча речовина:
- Карбамазепин (Carbamazepinum)
- ATX-класифікація:
N03AF01 - Карбамазепин
N03AF01 - Карбамазепин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Карбамазепін виробляється у таблетках. Головний компонент препарату карбамазепін.
Показання
Карбамазепін використовують у терапії психомоторної епілепсії, при великих нападах, змішаних формах і локальних формах.
При малих нападах застосування Карбамазепіну недостатньо ефективне.
Протипоказання
Карбамазепін не призначається при:
непереносимості карбамазепіну або інших лікарських речовин з аналогічним хімічним складом, таких як трициклічні антидепресанти;
АV-блокади;
пригніченні функції кісткового мозку;
Крім цього, Карбамазепін не призначається в комбінації з інгібіторами моноаміноксидази.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Призначення Карбамазепіну вагітним і тим, хто годує, вимагає особливої уваги. Призначення препарату вагітним вимагає ретельного співвідношення користі та шкоди здоров'ю матері та плоду.
При необхідності призначення препарату жінкам репродуктивного віку Карбамазепін повинен призначатися у складі монотерапії та в мінімально ефективних дозах при постійному моніторингу карбамазепіну в крові пацієнтки.
При прийомі препарату жінка повинна бути поінформована про розвиток можливих вроджених патологій плода.
У період вагітності прийом препарату не припиняють, оскільки відмова від лікування може викликати загострення захворювання, що є реальною загрозою для здоров'я матері та плода.
Спосіб застосування та дози
Карбамазепін приймається перорально незалежно від прийому їжі.
При лікуванні епілепсії препарат призначають у вигляді монотерапії. Прийом препарату починають з мінімальних доз, які в процесі лікування можуть бути збільшені до отримання необхідного терапевтичного ефекту. При необхідності приєднання препарату до вже наявної терапії рекомендується повільне підвищення дози до отримання необхідного лікувального ефекту.
Дорослі отримують по 100 або 200 мг препарату 1 або 2 рази на день. При необхідності доза Карбамазепіну може бути поступово збільшена до 400 мг розділених на 2 або 3 прийоми.
Діти віком до 5 років повинні отримувати від 20 до 60 мг препарату в день з підвищенням дози кожні два дні на 20 або 60 мг на добу. Діти старше 5 років повинні отримувати по 100 мг препарату на день з подальшим збільшенням дози на 100 мг один раз на 7 днів. У підтримуючій дозі діти отримують препарат від 10 до 20 мг на кг маси тіла на добу, розділених на 2 або 3 прийоми. Для більш точного дозування діти віком до 5 років повинні отримувати препарат у рідкій пероральній лікарській формі.
Передозування
При гострому передозуванні Карбамазепіном у хворих може спостерігатися порушення в роботі центральної нервової, серцево-судинної, шлунково-кишкової та дихальної систем.
Для усунення небажаних симптомів хворому призначають промивання шлунка, прийом активованого вугілля та симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
Лікування Карбамазепіном добре переноситься хворими, проте в деяких випадках можливий розвиток втрати апетиту, диспепсичних розладів, підвищеної сонливості, порушення акомодації та алергічних реакцій.
Умови та термін зберігання
Термін придатності до карбамазепіну – 3 роки. Препарат рекомендується зберігати у сухому та недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію