Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Тавегіл виготовляють у розчині для парентерального введення, таблетках і сиропі. Діюча речовина засобу – клемастину гідрофумарат.

Показання

Тавегіл у розчині для ін'єкцій використовують у профілактиці та лікуванні псевдоалергічних і алергічних реакцій, а також реакцій на переливання крові, введення контрастної речовини або діагностичне використання гістаміну.

Препарат може використовуватися у складі вторинної терапії (після введення адреналіну в дозуванні 0,01 мг на кг) ангіоневротичного набряку та анафілактоїдного шоку.

Крім цього, препарат застосовують під час лікування полінозів, кропив'янки різного ґенезу, сверблячих дерматозів, гострої та хронічної екземи, медикаментозної алергії, контактних дерматитів та укусів комах.

Протипоказання

Тавегіл не призначається хворим, які проходять лікування інгібіторами моноаміноксидази. Крім цього, препарат не призначають пацієнтам з ураженням нижніх відділів дихальної системи, бронхіальною астмою, непереносимістю компонентів лікарського засобу, тяжкою формою синдрому глюкозо-галактозної мальабсорбції, непереносимістю галактози та тяжкою лактазною недостатністю. Препарат не застосовують у терапії жінок на стадії лактації. Використання препарату у вигляді розчину для парентерального введення протипоказане для внутрішньоартеріального введення, при вагітності та непереносимості фруктози. Тавегіл у розчині та сиропі не використовується в терапії дітей до року, а в таблетках – дітей до 6 років.

З обережністю Тавегіл призначають пацієнтам, у яких було виявлено стенозуючу виразку шлунку, пілородуоденальну обструкцію, доброякісну гіпертрофію передміхурової залози, ускладнену затримкою сечі, обструкцію шийки сечового міхура, гіпертиреоз, підвищений внутрішньоочний тиск, артеріальну гіпертензію та інші захворювання серцево-судинної системи.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Важливими протипоказаннями для призначення Тавегілу є вагітність і період лактації.

Спосіб застосування та дози

Тавегіл у розчині використовується тільки для внутрішньовенного та внутрішньом'язового введення. Розчин вводиться внутрішньовенно повільно. Дорослі пацієнти отримують по 2 мг препарату двічі на добу. Для попередження виникнення анафілактичної реакції або реакції у відповідь при введенні гістаміну показано внутрішньовенне введення 2 мг препарату безпосередньо у період їх можливого виникнення: у терапії дітей дозу препарату розраховують із розрахунку 0,025 мг препарату на 1 кг маси тіла дитини на добу, розділивши на дві ін'єкції.

Таблетки слід приймати перед прийомом їжі. Дорослі пацієнти та діти, яким виповнилося 12 років, приймають препарат по 1 таблетці 2 рази на добу. Якщо прийом Тавегілу у стандартному дозуванні не дає змоги отримати необхідний лікувальний ефект, то доза препарату може бути збільшена до 6 таблеток на добу. Діти від 6 до 12 років повинні приймати по 0,5 або 1 таблетці двічі на добу.

Препарат у формі сиропу необхідно приймати двічі на добу, для максимально точного дозування рекомендується використовувати наявний у комплекті з препаратом мірний стаканчик. Пацієнти, яким виповнилося 12 років, повинні приймати препарат по 10 мл двічі на добу. При терапії тяжких форм захворювання для отримання стабільного клінічного ефекту доза препарату може бути збільшена до 60 мл на добу. Діти від 6 і до 12 років повинні приймати по 5 або 10 мл препарату двічі на добу, від 3 до 6 років – по 5 мл двічі на добу, від 1 до 3 років – по 2 або 2,5 мл двічі на добу.

Передозування

Прийом Тавегілу в підвищених дозах здатний чинити як пригнічувальний, так і стимулювальний вплив на центральну нервову систему людини. Також у пацієнтів можуть спостерігатися сухість слизової рота, фіксоване розширення зіниць, приплив крові до верхньої частини тулуба, порушення роботи травного тракту.

Щоб усунути симптоми отруєння хворому проводять промивання шлунку фізіологічним розчином натрію хлориду, призначають прийом сольових проносних і симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Прийом Тавегілу може супроводжуватися розвитком підвищеної стомлюваності, сонливості, седативного ефекту, відчуття втоми, порушення координації рухів, запаморочень, тремору кінцівок, диспепсичних розладів, зниження апетиту, закладеності носа, відчуття серцебиття, порушення зору, шуму у вухах, прискореного сечовипускання, фотосенсибілізації та анафілактичного шоку.

Умови та терміни зберігання

Тавегіл необхідно зберігати в темному місці, яке захищене від дітей. Термін придатності – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії