Аналіз крові: якісні показники крові

Аналіз крові: якісні показники крові

Збільшення кількості еритроцитів, гемоглобіну

причини

Підвищення гемоглобіну і гематокриту може говорити про зневоднення. Так буває при гострих кишкових інфекціях, які супроводжуються блювотою і діареєю. Збільшення кількості еритроцитів, гемоглобіну і гематокриту буває при злоякісної патології кісткового мозку, порушення кровотворення. Пухлини нирок і деякі ниркові захворювання можуть стимулювати підвищене вироблення еритроцитів, шляхом збільшення еритропоетину в крові. Кількість еритроцитів і гемоглобін підвищуються при хронічних захворюваннях легенів, які проявляються дихальною недостатністю. При цьому загальний обсяг молекул, що переносять кисень, компенсує недолік кисню в легеневої тканини. Важка фізична робота, інтенсивні тренування призводять до фізіологічного згущення крові, і гематокрит в аналізі буде підвищено. Цей стан коригується збільшенням споживання води і повноцінним відпочинком.

Гемоглобін, еритроцити, нижче норми

причини

Низький рівень гемоглобіну та еритроцитів може говорити про кровотечу, прихованому або явному, гострому або хронічному. При гострих сильних кровотечах кількість еритроцитів різко знижується, і це супроводжується зниженням кількості всіх формених елементів крові. В результаті знижується показник гематокриту. Хронічне кровотеча проявляється помірним або слабким відхиленням про норми кількості еритроцитів і гемоглобіну, так як система кровотворення встигає частково компенсувати втрати. Низький рівень гемоглобіну та еритроцитів говорить про анемії, в результаті недостатнього надходження заліза, білка або вітамінів В12 і В9. В результаті виявляються симптоми залізодефіцитної або В12-дефіцитної анемії, фолиеводефицитной анемії. Кількість гемоглобіну та еритроцитів різко знижується при захворюваннях кісткового мозку. У цьому випадку порушується дозрівання клітин крові, при цьому часто спостерігається збільшення кількості лейкоцитів, зсув лейкоцитарної формули вліво.

Гематокрит нижче норми

причини

При гострих сильних кровотечах кількість еритроцитів різко знижується, і це супроводжується зниженням кількості всіх формених елементів крові. В результаті знижується гематокрит. Відносне зниження гемоглобіну і гематокриту буває наслідком надмірного вживання рідини. В такому випадку збільшується обсяг плазми крові, але гематокрит знижений помірно, або мало.

Популярні лікарі

Лабораторії