Мазок з піхви: аналіз мазка цервікального каналу на флору

Мазок з піхви: аналіз мазка цервікального каналу на флору

Для чого роблять

Мазок з піхви, уретри і цервікального каналу – це рутинний метод дослідження в гінекології. Кожній жінці після початку статевого життя рекомендується проводити мазок на флору хоча б один раз на рік. При вагітності жінка завжди здає мазок на флору при постановці на облік в жіночій консультації, і ще як мінімум два рази протягом вагітності. Вивчення результатів мазка дозволяє оцінити стан піхви і шийки матки, діагностувати гострі, хронічні захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), і припустити наявність прихованих інфекцій статевих шляхів.

При розшифровці аналізу важливо знати символи, які вказують, звідки було взято мазок, так як показники норми відрізняються для піхви, уретри і цервікального каналу.

Зазвичай на бланку мазок з піхви позначається буквою V, з цервікального каналу – C, а з уретри буквою U.

палички Додерлейна

Найздоровіша флора піхви, представлена лактобактеріями, які підтримують оптимальну кислотність середовища і перешкоджають розмноженню патогенної флори. При наявності інших умовно патогенних мікроорганізмів в піхві, оптимальним вважається процентний вміст паличок Додерлейна не менш 95%.

коки

Невелика кількість стафілококів і стрептококів може бути присутнім в піхві, не завдаючи жінці ніякої шкоди. При системних захворюваннях, стресах, порушення гігієни піхви і статевих органів, умовно-патогенна флора активізується, і може викликати запалення статевих органів.

лейкоцити

Зазвичай вказують на наявність запалення, проте, одиничне їх кількість може бути присутнім в мазку з піхви і цервікального каналу в нормі. При великій кількості лейкоцитів з піхви можуть бути білі виділення.

епітелій

Піхви, шийки матки і цервікального каналу регулярно оновлюється, і окремі епітеліальні клітини завжди присутні в виділеннях здорової жінки. Процес відмирання і заміни клітин прискорюється при місцевому запаленні, і в цьому випадку кількість епітеліальних клітин в мазку буде значно перевищувати норму. У разі відсутності клітин епітелію в мазку можна зробити висновок про порушення процесу відновлення, дистрофії стінок піхви, що може бути наслідком порушення вироблення статевих гормонів. У жінок в постклімактеричному періоді такий стан є нормою.

Дріжджоподібні грибки, кандида

Чи не повинні бути присутніми в нормальній флорі піхви. Допускається кількість дріжджів в кількості до 104 КУО / мл, за умови, що це ніяк не

впливає на самопочуття, і не змінює інші лабораторні показники. Велика кількість дріжджоподібних грибків і збільшення кількості лейкоцитів в мазку говорить про кандидозі. При вагітності практично завжди змінюється кислотність піхви, і дріжджоподібні грибки заселяють слизову, витісняючи лактобактерії. Лікування кандидозу у вагітної жінки на будь-якому терміні повинен курирувати акушер-гінеколог, призначаючи безпечні для плода препарати.

Кишкова паличка

Чи не має бути присутня в нормальній мікрофлорі піхви, але нерідко вона зустрічається до складу умовно-патогенної флори. В цьому немає нічого небезпечного, проте на неї варто звернути увагу. При різкому зниженні імунітету кишкова паличка може активно розмножуватися в піхву і цервікальному каналі, викликаючи місцеве запалення і стаючи причиною висхідних інфекцій статевих органів.

Популярні лікарі

Лабораторії