Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Пентоксифілін виробляється в таблетках, драже і розчині для ін'єкцій. Основна діюча речовина – пентоксифілін.

Показання

Пентоксифілін використовується в терапії:

 • порушень периферичного кровообігу, які викликані діабетичною ангіопатією або атеросклерозом;

 • гострих і хронічних порушень мозкового кровообігу ішемічної етіології;

 • атеросклеротичних та дисциркуляторних енцефалопатій;

 • ангіонейропатій (хвороба Рейно та парестезії);

 • погіршення трофіки тканин внаслідок порушення венозної або артеріальної мікроциркуляції (посттромбофлебічний синдром, трофічні виразки, гангрену, обмороження);

 • облітеруючих ендартеріїтів;

 • гострий, подострой і хронічної недостатності кровообігу в сітківці або в судинній оболонці очі;

 • погіршення слуху судинної етіології.

Протипоказання

Пентоксифілін не призначається хворим, які в недавньому часі перенесли:

 • гострий інфаркт міокарда;

 • масивну крововтрату;

 • гострий геморрагічний інсульт;

 • крововилив у сітківку ока.

Призначення препарату неможливе вагітним і годуючим, особам молодше 18 років, а також пацієнтам, які страждають на виражений коронарний або церебральний атеросклероз, порушення ритму серця та гіперчутливість до пентоксифіліну.

З собою обережністю Пентоксифілін призначається пацієнтам, яких виявлено ерозивно-виразкове ураження кишок або шлунка. Також необхідно підійти до призначення препарату пацієнтам, які перенесли хірургічне лікування, а також хворим, у яких спостерігається лабільний артеріальний тиск і виражене порушення роботи нирок.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Пентоксифілін не використовується в терапії годуючих і вагітних.

Спосіб застосування та дози

Пентоксифілін в розчині призначений для внутрішнього або внутрішньоартеріального введення. Таблетки Пентоксифілін приймають, не розжовуючи і тільки після їжі по 0,2 г 3 рази на день. Після досягнення терапевтичного ефекту дозу препарату рекомендується знизити до 0,1 г три рази на день. Тривалість лікування від 2 до 3 тижнів при необхідності курс лікування може бути збільшений.

При лікуванні гострих порушень мозкового або периферичного кровообігу показано внутрішньовенне або внутрішньоартеріальне введення Пентоксифіліну. Внутрішньо хворі отримують по 0,1 г препарату розведених в 250 або 500 мл 5% розчину глюкози або ізотонічного розчину натрію хлориду. При необхідності можливе збільшення добового дозування Пентоксифіліну до 0,2 або 0,3 г.

Передозування

Для гострого отруєння Пентоксифілін характерно зниження артеріального тиску, почервоніння шкірних покривів, можливе виникнення підвищеної сонливості, судом, ажитації, порушення свідомості, лихоманки та ознак шлункової кровотечі.

При передозуванні Пентоксифіліном хворому проводять загальні реанімаційні заходи, спрямовані на стабілізацію діяльності серцево-судинної системи та дихальної функції. Для усунення судомного синдрому показано введення діазепаму.

Побічні ефекти

При прийомі Пентоксифіліну можливий розвиток головного болю, запаморочень, безсоння, тахікардії, аритмії, стенокардії, гіпотонії, диспепсичних розладів, атонії кишечника, холестатичного гепатиту, різних алергічних реакцій.

Умови та термін зберігання

Пентоксифілін слід зберігати у темному прохолодному місці, яке не доступне для дітей. Термін зберігання – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії