алерген кокоса

алерген кокоса

Загальна інформація

Аналіз спрямований на кількісне визначення в крові специфічних антитіл, імуноглобулінів класу E, які виникають при розвитку сенсибілізації на кокос у осіб з гіперчутливістю.

Кокос є фрукт плодового дерева, яке відноситься до сімейства пальмових. Кокосова пальма зустрічається в тропічних регіонах Південно-Східної Азії, але в наші дні вирощується в тропічних зонах Північної, Центральної та Південної Америки, Африки. Кокос - це найважливіший продукт харчування в Азії.

Кокосова пальма – це дерево з одним стволом, який може досягати у висоту до 30 м, з загостреними і довгими звисаючими листами на верхівці. Протягом року на одному дереві може виростати від 90 до 200 плодів. В середині плоду виявляється частково рідке – кокосове молоко і частково тверде – кокосова м'якоть вміст.

М'якоть плоду може вживатися в їжу в сирому або приготованому вигляді. Сік плоду застосовують для виготовлення пальмового вина і оцту. У деяких країнах верхівкові нирки дерева також використовуються в їжу в вигляді пальмової капусти. Кокосове молоко, отримане з недозрілих плодів, вживається в їжу як в свіжому, так і в ферментованому вигляді. Досить часто висушена м'якоть кокоса використовується в приготуванні різних кондитерських виробів, кокосове масло може застосовуватися в якості маргарину. Плоди кокоса містять значну кількість білка, крім цього, в їх складі виявляється лауриновая кислота, яка в організмі перетворюється в монолаурил, який має виражені противірусними, антибактеріальними і протипаразитарними властивостями. Кокосове масло активно використовується в косметології, виробництві мила і у фармацевтичній промисловості.

Кокос – це гіпоалергенний продукт, проте в деяких випадках він може стає причиною розвитку алергічних реакцій у осіб, які страждають сенсибилизацией. У плодах кокоса виявлено кілька алергенів, один з яких є імунологічно схожим з запасним білком сої. Іноді можливий розвиток перехресних алергічних реакцій між кокосом, волоським і лісовим горіхом.

При алергії на плоди кокоса може виникати свербіж слизової рота, кашель, задишка, бронхоспазм, гіперемія шкірних покривів, ангіоневротичний набряк, кропив'янка, біль у животі, нудота, блювота і порушення стільця. Іноді після вживання в їжу кокоса можливий розвиток важких, загрозливих для життя анафілактоїдних реакцій. Зафіксовані поодинокі випадки виникнення важких травних розладів у немовлят, які отримували суміші, виготовлені на кокосовій олії, при яких гіперчутливість до кокосу була підтверджена за допомогою шкірних прик-тестів і провокаційних проб. Реакція гіперчутливості на кокос може виникати в осіб, які раніше неодноразово вживали кокос. Сенсибілізація до кокосу може мати як ізольованою характер, так і поєднуватися з алергією на інші продукти харчування або речовини.

У більшості випадків не харчова форма алергії на кокос проявляється розвитком контактного алергічного дерматиту. Дана форма захворювання виникає при нанесенні на шкіру лосьйонів, шампунів, мила та інших засобів по догляду, до складу яких входять похідні кокоса і кокосового масла.

показання

Дане дослідження використовується:

для виявлення сенсибілізації до кокосу у дітей і дорослих;

для визначення можливих причин загострення алергічного захворювань.

Тест призначається:

при підозрі на гіперчутливість до кокосу у дітей і дорослих;

при обстеженні осіб з шкірними висипаннями, ангіоотек, почервонінням і подразненням очей, набряком повік, сльозотечею, чханням, закладеністю, ринореей, сверблячкою в роті, кашлем, задишкою, бронхоспазмом, нудотою, блювотою, діареєю, що виникає на тлі вживання кокоса;

при неможливості проведення шкірних проб.

Отримані результати

Референсні значення: негативно.

передбачувані хвороби

Позитивний результат вказує на:

наявність у конкретного хворого гіперчутливості до даного алергену;

варіант норми, якщо виявлені IgG виконують функцію блокуючих антитіл, які зменшують вираженість алергічних реакцій, що протікають за участю специфічних IgE.

Негативний результат можливий:

при обмеженні або виключення контакту з даним алергеном;

при призначенні ефективної медикаментозної терапії.

Лікар-консультант

Тест найчастіше призначається алергологом, педіатром, пульмонологом, терапевтом, лікарем загальної практики.

Популярні лікарі

Лабораторії