Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Моксифлоксацин – це протимікробний препарат, який відноситься до фторхінолонових антибіотиків. Препарат активний до анаеробних, атипових, грамнегативних та грампозитивних бактерій. Має бактерицидний ефект, дія якого порушує синтез ДНК мікроорганізмів, що призводить до їх загибелі. Препарат добре переноситься та безпечний, застосовується при багатьох інфекційних захворюваннях, забезпечуючи швидку регресію симптомів.

Склад та форма випуску

Препарат Моксифлоксацин-Кредофарм виробляють в вигляди прозорого розчину для інфузій жовтого кольору.

У складі препарату міститься активний компонент: моксифлоксацин 400 мг на 100 мл розчину, а також додаткові речовини: маніт, натрію гідроксид, трилон Б, вода для ін'єкцій та кислота соляна.

У пачці з картону упаковано один флакон по 100 мл розчину.

Показання

Препарат Моксифлоксацин-Кредофарм застосовують для лікування інфекційних бактеріальних захворювань, які спричинені мікроорганізмами чутливими до препарату:

  • позалікарняна пневмонія;

  • гострий синусит;

  • хронічний бронхіт у стадії загострення;

  • простатит, пієлонефрит, уреаплазмоз;

  • ускладнені інтраабдомінальні інфекції;

  • хламідіоз;

  • мікоплазмоз;

  • інфекційні захворювання м'яких тканин чи шкіри.

Протипоказання

Препарат Моксифлоксацин-Кредофарм практично не має протипоказань, за винятком гіперчутливості до складових речовин та дитячого віку. Також препарат не можна вводити одночасно з 10% або 20% розчином хлориду натрію і 4,2% або 8,4% розчином натрію гідрокарбонату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Моксифлоксацин-Кредофарм під час вагітності та у період годування груддю протипоказаний для застосування.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована добова доза препарату Моксифлоксацин-Кредофарм становить 400 мг при будь-яких інфекціях, зазначених у показаннях до застосування.

Тривалість терапії залежить від ступеня тяжкості самого захворювання та його клінічної картини:

гострий синусит – тривалість лікування 1 тиждень;

позалікарняна пневмонія – 10 днів;

загострення хронічного бронхіту – 5 днів;

простатит – 20-30 днів;

інфекційні процеси шкіри та м'яких тканин – 1 тиждень;

пієлонефрит – 1-2 тижні;

ускладнені інтраабдомінальні інфекції – 5-14 днів;

урогенітальні інфекції – 10 днів.

Не рекомендується перевищувати рекомендовані дози та тривалість терапії.

Передозування

При передозуванні Моксифлоксацин-Кредофарм може спостерігатися посилення побічних ефектів. У такому разі необхідно промити шлунок, скасувати прийом препарату, прийняти сорбенти та провести симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Введення препарату Моксифлоксацин-Кредофарм дуже часто викликає такі побічні ефекти, як: нервозність, тривожність, запаморочення, головний біль, депресія, слабкість, апатія, безсоння, серцебиття, сплутаність свідомості, біль у грудях, судоми, тремор, болі в ногах і парестезії.

Також можуть виникнути: тахікардія, нудота, гіпертензія, діарея, біль у животі, метеоризм, блювання, запор, зміна смакових відчутті, тимчасове підвищення активності печінкових ферментів, зниження рівня лейкоцитів, підвищення рівня еозинофілів та тромбоцитів, анемія, біль у суглобах, периферичні набряки, біль в м'язах і спині.

Можливі прояви алергічних реакцій, такі як кропив'янка та свербіж.

Умови та термін зберігання

Препарат Моксифлоксацин-Кредофарм слід зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище +25°С, місце зберігання не повинно бути доступне дітям. Препарат не можна заморожувати.

Термін придатності 24 місяці.

З аптек препарат відпускають лише за наданням рецепту.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії